Home Taiji Akademie Oslava 18. výročí a čínského nového roku

Oslava 18. výročí a čínského nového roku

0
Oslava 18. výročí a čínského nového roku

V pátek 8. února jsme oslavili 18 let od založení Taiji Akademie. Na slavnostním večeru se nás sešla asi stovka. A atmosféra byla skvělá. Děkujeme vám!

 

Za 18 let od založení Taiji Akademie prošlo našimi kurzy přes 12 000 studentů. Jsme rádi, že vás Tchaj-ťi stále baví a vaší přízně si velice vážíme!

V první části slavnostního večera jsme se s Radkem Kolářem vydali na cestu po Číně. Vyprávění a promítání se prolínalo s příhodami z cestování, kdy bylo těžké se nesmát. Mimochodem, letos pojedeme do Číny už po dvanácté a můžete se přidat.

Druhá část večera patřila přehlídce úžasného Tchaj-ťi čchüan. Kromě sestav beze zbraně jsme představili i cvičení s tradičními čínskými zbraněmi.

Petr Vitouš (sestava s halapartnou a kopím) začínal v oddílu Tygrů, když mu bylo 10 let. Tchaj-ťi ho „chytilo“, cvičí už 14 let a 9 let je i instruktorem našich Tygrů a Tygříků. Petra Kolínová (sestava se šavlí) je také instruktorkou dětských oddílů Taiji Akademie. Tchaj-ťi u nás cvičí už 11 let.

Také Martina Slabá (sestava s mečem a vějířem) se učila Tchaj-ťi mezi Tygry. Začínala ve svých 13 letech a cvičí již 15 let.  Je několikanásobnou Mistryní Evropy a slavila úspěchy i na Mistrovství světa a dalších soutěžích. Jan Horák (sestava se 2 šavlemi) přišel do oddílu Tygrů, když mu bylo 13 let. Cvičí s velkým nadšením už skoro 7 let a dva roky vypomáhá jako instruktor kung-fu oddílů pro děti.

Během večera jste viděli i instruktory a studenty kurzů Tchaj-ťi pro dospělé. Na všechny naše studenty jsme pyšní, ukázali Tchaj-ťi v tom pravém světle. 

Těšíme se na společné chvíle s Tchaj-ťi!

 

Máme nové kurzy Tchaj-ťi a Čchi-kung. Máte-li chuť, přijďte si k nám zkusit lekci zdarma.