Home Taiji Akademie Středeční seminář pro Tygry a Tygříky

Středeční seminář pro Tygry a Tygříky

0
Středeční seminář pro Tygry a Tygříky

 

Středeční seminář byl jedním z celodenních soustředění, která Taiji Akademie pravidelně organizuje pro děti z oddílů Tygrů a Tygříků. Tato setkání jsou pro děti příležitostí, jak cvičit a studovat nad rámec jejich běžných kurzů. Během dne si vyzkouší, jak vypadá intenzivnější trénink, jaký zažívají děti v čínských kung-fu školách každý den.

Děti - seminářPřijít mohou děti různého věku a pokročilosti, na kurzech prohlubují své základní dovednosti a také mají ve srovnání s běžnými hodinami možnost více se věnovat např. cvičení ve dvojicích a se zbraněmi.

Na semináři se dozví více o historii a filozofii stylu Čchen, kterému se věnují, i o čínské kultuře. Mají také více času se navzájem poznat a získat nové kamarády.

Celodenní kurzy se konají zpravidla o víkendech, o svátcích, případně o prázdninách a vedou je instruktoři Petr Donát a Petr Vitouš.

 

 

A jak hodnotí včerejší seminář jedna z jeho účastnic, instruktorka dětských oddílů Petra Kolínová:

Děti - seminář vějíř„Dnešní den byl plný Tchaj-ťi v báječném kolektivu.

Na začátku nás čekala delší rozcvička, navíjení a cvičení sestav beze zbraní. Pak jsme zlepšovali svou znalost sestavy a upřesňovali formy a postoje a nakonec jsme se vrhli na meče. Ty jsme odložili až v době oběda, abychom načerpali síly na další trénink.

Po návratu do tělocvičny jsme si na zahřátí vyžádali námi velmi oblíbenou vybíjenou. Pak byla na řadě sestava s mečem, kdy jsme se učili nové formy. Na závěr jsme se chvíli věnovali cvičení ve dvojicích.

Uteklo to rychle, ale každý si pořádně zacvičil a snad si celý den užil tak jako já :-) .“