Letní pobytové semináře na Talavanu – ohlédnutí

Léto je za námi a s ním i prázdninová škola Tchaj-ťi čchüan na Talavanu.

Semináře byli tematicky rozdělené. Časový program cvičení byl podobný pro všechny semináře: ráno před snídaní čchi-kung (pokročilejší si ještě před čchi-kungem dali několik sestav :-). Po snídani byl dopolední blok cvičení a po obědě a „poledním klidu“ odpolední blok cvičení. Večer jsme promítali filmy, povídali u ohně, četli ze zajímavých knih.

V prvním týdnu jsme opakovali a zdokonalovali sestavu 13 forem, druhý seminář byl zaměřený na sestavu 74 forem podle Čchen-Sina – četli jsme z jeho knihy, opravovali jednotlivé formy a vysvětlovali aplikace. Třetí seminář byl určený pokročilejším studentům. Věnovali jsme se hlavně cvičení se zbraněmi – s tyčí a s mečem, „pilovali“ jednotlivé formy a cvičili jsme také ve dvojicích.

Čtvrtý týden si Talavan užily děti při kung-fu soustředění. Cvičily ve skupinkách podle pokročilosti, Petr Vitouš se připravoval na soutěž do Číny a dolaďoval soutěžní sestavu s tyčí.

Výhodou byl také malý počet studentů na jednotlivých seminářích, takže se nám Radek mohl věnovat individuálně.

Během pobytu bylo i dost času na jiné aktivity, například výlety do okolí (na viklan), do Čimelic, procházky lesem.
Asi 500 metrů od Talavanu je lesní rybníček s lekníny, kde se dá nerušeně koupat, což ocenily nejen děti. Koupel byla osvěžující a hlavně – žádné davy ..

Vegetariánská kuchyně příjemně překvapila svou pestrostí a sytostí. Velké díky Veronice, která jídelníček vymýšlela a celý měsíc pro nás vařila a pekla a smažila a nakupovala …
I způsob stolování u kulatého stolu je velmi příjemný. Můžete si popovídat, z nabídky uprostřed stolu si vyberete na co máte chuť a dáte si tolik, kolik sníte.

Zařízení na Talavanu je nové, pokoje příjemně světlé, všude čisto. A to také díky Kubovi a Karle, kteří se starali o provoz a aby vše fungovalo jak má.
Během čtyř týdnů se tu vystřídalo kolem 50 lidí a doufáme, že všichni odjížděli spokojení a s pocitem, že si to opravdu užili.

 

Máte-li chuť, pojeďte příště s námi. Na září a říjen připravujeme víkendové pobyty.
na viděnou na Talavanu

0 komentáře

Napiš svůj komentář

Chceš se zapojit do diskuse?
Přidej se a napiš svůj názor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *