Home Talavan Tradiční Tchaj-ťi zbraně na Talavanu

Tradiční Tchaj-ťi zbraně na Talavanu

0
Tradiční Tchaj-ťi zbraně na Talavanu

 

Druhý červencový týden přijeli na Talavan nejpokročilejší studenti Taiji Akademie. Tchaj-ťi zabírá v jejich životě významné místo. Pravidelně cvičí, chtějí se zlepšovat a pronikat do jeho principů hlouběji a hlouběji. A protože každý, kdo se chce v Tchaj-ťi zlepšovat, musí především hodně cvičit, tak jim Radek Kolář připravil trénink opravdu intenzivní :-)

Ráno, ještě před snídaní, se každý individuálně věnoval sestavám, prodýchával se Čchi-kungem nebo seděl v tiché meditaci a vnímal ranní přírodu.

Dopoledne patřila procvičování sestav, studiu jednotlivých forem a technikám cvičení.  Část studentů se věnovala sestavě 74 forem Lao-ťia ji-lu, druhá skupinka dynamické sestavě Dělové pěsti.

Po poledním odpočinku se cvičilo opět společně – sestava Kopí hruškového květu a tyč bílé opice. Tyč (kopí) je zbraň svým vzhledem jednoduchá, o to složitější je naučit se s ní správně zacházet. Umění boje s kopím patří v tradičním kung-fu mezi nejváženější.

Později odpoledne přicházelo na řadu Tchuej-šou – cvičení ve dvojicích. Při cvičení ve dvojici se trénují aplikace, principy a použití Tchaj-ťi při sebeobraně. 

Cvičilo se 5 – 6 hodin denně, a to intenzivně.  Občasná fyzická únava byla vyvážena nadšením z úspěchů, pokroku, pochopení dalšího dílku skládačky… A také dlouhými chvílemi odpočinku, povídáním a sdílením, nejčastěji u společného stolu. Tentokrát bylo jídlo obzvlášť bohaté na čerstvé místní produkty – domácí okurky, dýně, cibuli (100% bio :-) ), vajíčka, mléko, ovoce… osvěžující v těch nádherně teplých dnech. Mohli jsme cvičit každý den venku, na čerstvém vzduchu, obklopeni vůní lesa.

Po večerech odpočinek, povídání, přednášky nebo promítání. Radek vysvětloval a rozebíral sestavy Mistra Zhu Tiancai, povídal o svých návštěvách v Číně i o taoistické filozofii.

 

Děkujeme všem studentům, kteří svou návštěvou tradiční kung-fu školu Talavan podpořili a těšíme se na dalším semináři!

 

PODZIMNÍ POBYTY NA TALAVANU