Home Talavan Talavan v odlesku zbraní

Talavan v odlesku zbraní

0
Talavan v odlesku zbraní

Ve druhém prázdninovém týdnu se Talavan zaskvěl v odlesku zbraní. Sešli se tu pokročilí studenti Tchaj-ťi, kteří již ovládají celou sestavu 74 forem Lao-ťia ji-lu a své umění dále prohlubují v sestavách se zbraněmi – mečem a tyčí.

 

Na tomto pobytu se sešla parta pokročilejších studentů Tchaj-ťi. Někteří z nich se cvičení věnují intenzivně – přijelo i několik instruktorů Taiji Akademie. Další z účastníků se Tchaj-ťi věnují dlouho, ale s menší fyzickou náročností, spíše pro zdraví. V něčem tedy skupinka sourodá, v něčem rozdílná. Rozdílné motivaci a osobním cílům byl přizpůsoben i denní program.

Ráno, před snídaní, si každý cvičil individuálně – někdo „piloval“ sestavy, jiný si cvičil poklidný čchi-kung, další trénoval navíjení a někdo si užíval ranní meditace o samotě v lese.

Dopolední výuka se zaměřovala na nejčastější formy sestavy Lao-ťia ji-lu – zpřesňovali jsme jednotlivé formy, zabývali se hledáním oblouků ve formách a následně vedením pruživé síly. Zaměřili jsme se také na dech – snažili se o jeho přirozenost a propojenost s pohybem a následně přizpůsobovali tempo sestavy rytmu dechu.

Odpoledne jsme se věnovali zbraním. V sestavě s mečem jsme si opravili a zpřesnili formy, naučili se správně dýchat ve formách a zabývali se rytmem sestavy. Kromě meče jsme cvičili i s tyčí. Někteří z nás dosud s tyčí necvičili – ti se věnovali nácviku základních dovedností, ostatní procvičovali sestavu Kopí hruškového květu a tyč bílé opice.

Jedno odpoledne Radek každého natočil na kameru, jak cvičí formu Couvání a kroužení pažemi. Večer jsme si pak sedli, podívali se na své výkony, rozebrali chyby a dostali návody na zlepšení.

Na závěr pobytu Radek každému poradil, jak zefektivnit svůj trénink a na co se při svém cvičení přednostně zaměřit.

… další pobyt plný inspirace a přinášející nový pohled na způsob tréninku. :-) Díky!

 

Děkujeme Jaroslavu Česenekovi za poskytnutí fotografií.

M.B.

 

 

TERMÍNY PODZIMNÍCH A ZIMNÍCH VÍKENDOVÝCH SEMINÁŘŮ