Listopadový víkend na TALAVANU


Tenhle víkend nám připravil hned dvě překvapení, obě příjemná. Prvním bylo počasí, které nás v pátek přivítalo bíle ojíněnou, tajemnou krajinou zahalenou v mlze, aby v sobotu ráno ukázalo tu nejkrásnější tmavo modrou oblohu na světě a v neděli se dokonce rozhodlo, že bude svítit sluníčko… v kombinaci s lesem a přírodou všude kolem to bylo téměř k neuvěření.

Ještě milejším překvapením bylo, že se nás k sobotnímu obědu sešlo na Talavanu 9 dospělých a dvě děti Pravda, trochu jsme se v malé, útulné kuchyni u stolu tísnili, ale nikomu to myslím moc nevadilo. Zvlášť, když jako sladká tečka po obědě byl slíbený předvánoční perník se skořicí a čokoládou.

Hlavní náplní tohoto víkendu bylo prořezání a kácení starých stromů v zahradě. Hodně nám pomohl Jirka, který se tím živí a zkušenost byla vidět.

Ale s motorovou pilou nebo sekyrou si to zkusili i Kuba, Jakub, Robert a ostatní a nezůstávali pozadu – naopak – zahrada se během soboty změnila k nepoznání. Prosvětlila se a vypadá teď ještě větší.

Klára s Míšou dohrabaly zbytky listí a založily ohromný oheň, do kterého postupně přikládaly prořezané větve a dřevo.

Díky nim jsme už odpoledne měli spoustu žhavého popela, do kterého jsme nastrkali a upekli domácí brambory. Takovou lahůdku jsem už dlouho nejedla Radek ještě pro všechny připravil sladkou, horkou, pomerančovou halvu – indickou lahůdku, jejímž základem je krupice opražená na másle a mléko.

Během víkendu jsme si našli samozřejmě čas i na Tchaj-ťi a příjemnou procházku lesem i kolem rybníků. Večer Radek promítal fotky a povídal o Číně. K tomu dřevo praskající v kamnech, dobrý čaj a člověk rád zapomněl na trochu drsné podmínky, které na Talavanu zatím ještě jsou .

Poděkování za velký kus práce v příjemné atmosféře patří tentokrát Jakubovi, Kubovi, Míše, Kláře s manželem, Jirkovi a Robertovi

Veronika

0 komentáře

Napiš svůj komentář

Chceš se zapojit do diskuse?
Přidej se a napiš svůj názor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *