Home Taiji Akademie Ohlédnutí za létem na Talavanu

Ohlédnutí za létem na Talavanu

0
Ohlédnutí za létem na Talavanu

 

Léto se pomalu barví podzimem a já přemýšlím, jaké bylo to letošní talavanské… Hřejivé!

Během čtyř týdenních seminářů se na Talavanu vystřídalo téměř 50 studentů Taiji Akademie, a to včetně Tygrů a Tygříků.

Prázdniny jsme začali seminářem 13 forem, který byl plný do posledního místa. Užili jsme si společně cvičení, stejně jako koupání v rybníčku pod Talavanem, pohodu, přátelskou náladu i borůvky v lese…

Potom přijely děti a dny nabraly rychlé tempo − tréninky střídalo koupání, pusy modré od borůvek, večerní táboráky, čtení starých příběhů, výlet do Blatné na daňky i bazén se skluzavkami… skvělá parta dětí, která si své kung-fu soustředění pod vedením Petra Vitouše maximálně užila!

Horký červenec pokračoval v přátelském duchu a na Talavan přijeli pokročilí studenti Tchaj-ťi. Pod Radkovým dohledem pilovali sestavy, upravovali postoje, točili tyčí… a smáli se, užívali si společnosti podobně naladěných přátel, večerního povídání, promítání filmů, pohody a klidu a stínu lesa. Domů se nikomu moc nechtělo.

Letošní léto na Talavanu bylo díky vám přátelské a hřejivé. Svým pobytem a příspěvkem jste podpořili další rozvoj tohoto projektu. Děkujeme!

Veronika Kolářová

 

Talavan je neziskový projekt tradiční školy Tchaj-ťi a Čchi-kung. Vznikl za podpory přátel a studentů Taiji Akademie a čerpá z tradice čínské rodinné školy Mistra Zhu Tiancai. Kromě výuky Tchaj-ťi se projekt Talavanu zaměřuje na alternativní, nenásilný život v souladu s přírodou − biozemědělství, přírodní ekosystémy, vegetariánské vaření. Projekt Talavan spravuje Evropská Chenjiagou Taijiquan asociace (ECTA). Svou návštěvou Talavanu podporujete jeho další rozvoj, děkujeme.

Veškeré příspěvky z pobytů a seminářů jsou vedeny na transparentním účtu a použity zpět na rozvoj projektu Talavan.