Home Taiji Akademie Oslava 15. výročí Akademie a nového roku Opice

Oslava 15. výročí Akademie a nového roku Opice

0
Oslava 15. výročí Akademie a nového roku Opice

V pátek 12. února jsme společně s vámi oslavili 15. let od založení Taiji Akademie a příchod nového roku Ohnivé opice. Na úvodním společném cvičení Čchi-kung a povídání o třech pokladech nesmrtelnosti se nás sešlo hodně. Studenti  Taiji Akademie, ale i ti, kdo si toto umění zkusili úplně poprvé. Radek Kolář přidal kromě cvičení a přednášky i několik zajímavých vzpomínek ze svých pobytů v Číně.

Díky Alině, Číňance, která se v Akademii také učí, jsme se dozvěděli, jak vnímají příchod roku Opice v její rodné zemi. Naučila nás dokonce několik pozdravů, které se při té příležitosti vyměňují. V Číně se příchod nového roku slaví celý týden a my jsme se sešli čtvrtý den oslav, který je věnován přání hojnosti peněz.

 

Hodně štěstí a úspěchů do dalších let! Jsem moc ráda, že už 6 let je Taiji Akademie součástí mého života. Díky moc za vše! Alena Ptáčková

 

DSC_0195-2Následující promítání nás přeneslo do rodiště Tchaj-ťi čchüan – vesnice Chenjiagou (Čchen-ťia-kou). V krátkém sestřihu jsme sledovali loňské účastníky cesty do Číny, jak cvičí s mistrem Zhu Tiancai (Ču Tchien-cchaj) na dvoře jeho domu.

Několik záběrů nás zavedlo také na seminář v Chenjiagou nebo na mezinárodní festival v Jiaozuo (Ťiao-cuo). Jediná výtka, kterou jsem zaslechla, zněla: „Škoda, že byl tak krátký.“ :-)

Závěrečný program patřil tradičně ukázkám. Svoje umění předvedly beze zbraní i se zbraněmi děti z oddílů Tygrů a Tygříků. Nechybělo dynamické kopí Petra Vitouše, párové šavle Honzy Pischnota, elegantní vějíř Věrky Palacké, ostré faťiny Petra Donáta nebo soutěžní sestavy Martiny Slabé, která v Akademii vyrostla.

Večer vyvrcholil vypouštěním lampiónů přání a pak už všichni, jak doufám v dobré náladě a plni dojmů, zamířili domů.

Hodně štěstí v novém roce Ohnivé opice vám jménem Taiji Akademie přeje
Alena Koutecká