Kde nás najdete?

Samota v jižních Čechách, bývalá hájovna nedaleko Čimelic, která je z jedné strany chráněna krásným lesem a druhá strana je otevřena do luk, nádherného volného prostoru situovaného na jih. Mapu a přesný popis cesty naleznete zde…

ubytování

Ubytování na Talavanu je čisté jednoduché ve třech třílůžkových a jednom šestilůžkovém pokoji. Pokoje jsou vybaveny postelemi s antialergenní zdravotní matrací, skříňkami, lampičkou a ložním prádlem. K dispozici jsou tři sociální zařízení (toaleta, umyvadlo, sprcha).

strava

Na Talavanu pro vás vaříme s láskou chutnou vegetariánskou stravu. Říká se, že do jídla se vždy otiskne srdce člověka, který ho připravoval. Jídlo by vás mělo bavit, mělo by vám chutnat a mělo by být zdravé pro vaše tělo. Bližší infomace naleznete zde…

výuka

Chcete si zacvičit, zdokonalit a opravit formy, potřebujete si zopakovat sestavu, nebo se naučit něco nového? Přijeďte k nám do tradiční tchaj-ťi kung-fu školy na Talavan.

Pobyty jsou určené všem studentům Taiji bez rozdílu pokročilosti. Výuka je zaměřena na individuální přístup ke každému studentovi, proto tyto pobyty nejsou ani tematicky zařazené. Záleží jen na vás, co chcete cvičit, opakovat nebo opravovat. (Máte možnost zopakovat si sestavu, opravit formy, dohnat zameškanou výuku, nebo si intenzivně zacvičit několik hodin.)

Cvičí se v malé skupině do 12 studentů.

Ráno před snídaní si zacvičíte čchi-kung, po snídani vás čeká trénink s vaším osobním učitelem Radkem Kolářem. Do oběda máte čas na vlastní samostatný trénink. Po obědě budeme trávit čas společnou činností na Talavanu a odpoledne opět pokračovat ve výuce.

Po večeři si sedneme a ochutnáme čínský čaj připravený tradičním mistrovským způsobem  Gong-fu cha, povíme si něco o umění Tchaj-ťi čchüan, podíváme se na zajímavá videa…

V kalendáři najdete vyznačené termíny, kdy tu můžete s námi pobýt a zacvičit si s Radkem Kolářem. Požadovaný termín si zarezervujte on-line.

příspěvek na pobyt

Tradiční Tchaj-ťi škola Talavan je neziskovým projektem společnosti ECTA (Evropská Chenjiagou Taijiquan Asociace). Příspěvek zahrnuje náklady na ubytování, stravu a výuku. Veškeré platby přichází na transparentní účet školy a jsou využity na rozvoj projektu. V případě nedostatku finančních prostředků je možné pobyt, po dohodě s Radkem Kolářem, částečně kompenzovat praktickou pomocí.

 • jednodenní cvičení a oběd – 750 Kč
 • víkendová škola (pátek večer – neděle odpoledne) – 2000 Kč
 • týdenní pobyt (7 nocí) – 6500 Kč
 • 2 týdenní pobyt (14 nocí) – 12000 Kč
 • měsíční pobyt (30 nocí) – 25000 Kč
 • domácí mazlíček na pokoji 50 Kč/den, vzhledem k malé kapacitě ubytování je nutná dohoda předem s Radkem nebo Veronikou

pravidla pobytu

V celé škole je zákaz kouření a pití alkoholických nápojů.

co si vzít s sebou

 • přezuvky do budovy
 • karimatku – podložku na sezení venku
 • láhev na pití (pitný režim během dne)
 • tužku a blok na poznámky
 • protože budeme většinou venku u lesa, doporučujeme repelent na klíšťata
 • plavky (poblíž je rybník, ve kterém se můžete vykoupat)