Home Taiji Akademie Přijďte si zacvičit do Botanické zahrady

Přijďte si zacvičit do Botanické zahrady

0
Přijďte si zacvičit do Botanické zahrady

Ve spolupráci s Botanickou zahradou hlavního města Prahy jsme pro vás připravili cvičení v nádherném prostředí této zahrady v Troji. Přijďte si již po třinácté zpestřit květnové víkendy a zacvičit si navíjení hedvábného vlákna nebo některou ze sestav. Těšit se můžete také na jednoduché cviky ze ze sestavy Čchi-kung, která je zaměřena na práci s dechem a vnitřní energií.

 

Přijít mohou úplní začátečníci i studenti Akademie.

 

Cvičení je vhodné pro úplné začátečníky, kteří si chtějí vyzkoušet toto bojové umění. Pokud jste studenty Akademie, nabízíme vám čtyři dny intenzivnějšího tréninku a procvičování svých dovedností :-) . Kromě samotného cvičení vás určitě zaujmou i ukázky různých sestav Tchaj-ťi beze zbraně i se zbraněmi (např. kopí, meč či šavle).

BOtanická čchi-kungNa víkendovém cvičení se jako každý rok setkáte s hlavním trenérem Taiji Akademie Petrem Donátem a dalšími instruktory.

Pokud si chcete odpočinout a nabrat energii, rezervujte si čas v sobotu či neděli 21. a 22. května nebo hned následující víkend 28. a 29. května. Program proběhne vždy od 12 do 18 hodin.

Cvičení proběhne jako součást doprovodného programu k výstavě bonsají. Účastnit se můžete zdarma v rámci vstupného do Botanické zahrady. 

Více informací o cvičení v Botanické zahradě a přihlášku obdržíte na recepci Taiji Akademie.

 

Fotka 2

Mezi ukázkami bojového umění si můžete odskočit prohlédnout desítky bonsají z českých sbírek i od zahraničních vystavovatelů. Bonsaje jsou umístěny v Japonské zahradě a jsou zasazené do typických plochých keramických misek. V této podobě se poprvé objevily před dvěma tisíci lety.

Samotná botanická zahrada se rozkládá na pravém břehu Vltavy a řadí se mezi nejmladší zahrady České republiky. V zahradě se nachází tropický skleník vybavený nejmodernějšími technologiemi, historická vinice sv. Kláry a již zmíněná meditační Japonská zahrada, celkově téměř 30 ha upravených expozičních ploch.