Umění Tchaj-ťi čchüan, po staletí považované za čínský kulturní poklad, obohacuje nyní celý svět. Podle střízlivých odhadů se tomuto cvičení v Číně věnuje denně více než třicet milionů lidí.

Tchaj-ťi (Taichi, Tajči, Taiči, Taiji) (celý název tohoto stylu zní Čchen Tchaj-ťi čchüan) je umění spojující sebeobranu, uvolnění, harmonii i zdraví. Nejstarší dochované prameny (1600 n.l.) pochází z vesnice Čchen-ťia-kou, dnes nazývané kolébka Tchaj-ťi.

Odtud pochází i Mistr Zhu Tiancai, legenda Čchen Tchaj-ťi, pokračovatel 19. generace a jeden ze čtyř Buddhových bojovníků.

V roce 1999 přilétá Mistr Zhu na svou první návštěvu Evropy, do České republiky.

Díky jeho studentce Zhai Hua i já mám tu čest se s ním potkat a učit se u něj. Mistr Zhu mne přijímá za svého osobního žáka a pokračovatele 20. generace Čchen Tchaj-ťi čchüan.

V roce 2000, po návratu z Číny, zakládáme Taiji Akademii v Praze. Chceme předávat odkaz Tchaj-ťi čchüan dalším studentům.

Mistr Zhu Tiancai se stává patronem naší školy a odborným garantem výuky.

V roce 2011 je Taiji Akademie oceněna jako „Vynikající škola Tchaj-ťi“ v rámci setkání Tchaj-ťi škol z celého světa v Číně (Henan, Čchen-ťia-kou).

V Taiji Akademii již více než 20 let pořádáme pravidelné kurzy pro úplné začátečníky i pokročilé, víkendové semináře, individuální lekce a také kung-fu pro děti a mládež.

Naší školou prošlo již více než 11 000 studentů. Pro některé se Tchaj-ťi stalo životní cestou. Jiní se vyléčili z vleklých zdravotních problémů, zbavili se stresu, bolestí zad i hlavy. Mnoho studentů se věnuje Tchaj-ťi jako bojovému umění, získali lepší kondici i zdravé sebevědomí.

Svůj prostor si v Taiji Akademii najde každý.

Se svými studenty také pravidelně navštěvuji Čínu. Část studijního pobytu vždy strávíme v Čchen-ťia-kou výukou přímo u Mistra Zhu Tiancai.

Vás, kdo se rozhodnete vstoupit do tajů tohoto krásného umění, čeká spousta nového poznání o sobě samém, ale také práce :-) Přeji vám na této cestě mnoho inspirujících zážitků. Těším se na společné setkání v Taiji Akademii.

Radek Kolář
Taiji Akademie