Home Talavan Seminář na Talavanu

Seminář na Talavanu

0
Seminář na Talavanu

O víkendu se na Talavanu konal otevřený seminář Tchaj-ťi. Jaký byl očima jedné ze studentek?

Každý pobyt na Talavanu je pro mě svým způsobem jedinečný. Jasně, pokaždé cvičíme s Radkem, dostáváme úkoly, střídá se u mě pocit “tak to fakt nedám” s pocitem “už vím, jak na to, to půjde”. Pokaždé Veronika něco skvělého uvaří – tentokrát to byl pro mě nezapomenutelný závin s rybízem, jahodami a tvarohem. Vždycky si psychicky odpočinu a získám jakýsi životní nadhled (aspoň na chvilku).

Co se mění je počasí, Talavan, lidé a já. O víkendu bylo krásně, takže jsme mohli být venku celé dny – při cvičení i lenošení na houpačce. A Karel dokonce spal jednu noc pod širákem :-) Talavan je, stejně jako my, v neustálém vývoji.

Nejčerstvější novinkou pro mě byl lesní domek – pamatuji si ho ještě ve fázi zanedbané maringotky, kterou jsem pomáhala vyklízet na jednom z pobytů. Jeho proměna je úžasná! Stojí trochu stranou, má masážní sprchu, kuchyňku, verandu i malé cvičiště. Ideální místo na meditaci, ztišení, koncentraci, tvorbu…

K mé radosti se tentokrát sešla skupina mně milých lidí, se kterými se často potkávám v Akademii. Plus dva kluci, co si přijeli zacvičit na jeden den. Někdy jsme cvičili všichni společně – každý soustředěný na svůj úkol – jindy v menších skupinách.

Taky jsme cvičili Tchuej-šou („Tlačící ruce“, „Přetlačování rukama“)Tohle cvičení ve dvojici mě už od prvního okamžiku fascinuje. Tady je pro představu VIDEO – Tchuej-šou v podání Radka Koláře a Petra Donáta ;)  

V mých očích je Tchuej-šou taková vysoká škola Tchaj-ťi. Energie tu proudí nejen v rámci jedince, ale mezi dvěma. Je to o koncentraci, vzájemném naladění, spolupráci, přijímání a dávání… Současně je tu možnost využití v boji – lépe řečeno v sebeobraně, protože pracujeme se silou, která k nám přichází od soupeře.

A tak jsme si zacvičili, popovídali, odpočinuli si, dozvěděli se něco nového, zasmáli se, zregenerovali síly, užili si pěkné chvilky s přáteli a pár nových poznali.

Díky vám všem, co jste byli se mnou, za to, že jsem mohla být s vámi :-)

Heda Bosáková

 

DALŠÍ SEMINÁŘE NA TALAVANU