Home Talavan Pestrý víkend na Talavanu

Pestrý víkend na Talavanu

0
Pestrý víkend na Talavanu

O víkendu se na Talavanu konala tradiční akce Přátelské setkání s Tchaj-ťi. Sešlo se tu 12 studentů Taiji Akademie – pět nováčků, kteří byli na Talavanu úplně poprvé, a vedle nich „staří známí“, mezi něž patřím i já. Proč na tato setkání jezdím opakovaně a čím byl pro mě tento víkend výjimečný?

 

Přátelská setkání na Talavanu mě prostě baví. Z pěti pobytů, které jsem dosud na Talavanu absolvovala, byly tři „pracovní“. Vyhovují mi v několika směrech. Mám ráda pestrost – na těchto pobytech dopoledne pracujeme a odpoledne cvičíme. Těší mě, když se mohu podílet na tvorbě a fungování projektů, které se mi líbí, a když za sebou vidím hmatatelný výsledek, který potěší i ostatní. Také mě baví poznávat lidi při různých příležitostech a spolupracovat s nimi. Za zmínku stojí i velmi příznivá cena těchto pobytů. A Talavan… to místo… ta atmosféra… vždycky si tam skvěle psychicky odpočinu… A jak se do mé paměti otiskl tento víkend?

Po páteční večeři jsme se sešli v jídelně a Radek nám vyprávěl o Talavanu – jeho vzniku, vývoji a poslání. Poté jsme se přemístili do příjemně vyhřáté tělocvičny a „zanavíjeli si“. Zprvu společně, pak po trojicích, Radek následně každému poradil, na co se má přednostně zaměřit.

Sobotní i nedělní dopoledne jsme věnovali práci na zahradě. Muži měli na starost dřevo – káceli suchou borovici, řezali, vozili, skládali… My, ženy, jsme se věnovaly levandulím – plení, stříhání a pokrývání zahradní fólií, v neděli pak úpravě předzahrádky.

Obě odpoledne patřila Tchaj-ťi. Po společné části jsme se rozdělili na skupinky podle pokročilosti. Cvičili jsme, Radek mezi námi procházel, opravoval nás a zadával nám úkoly. Na Talavanu jsou opravy trochu jinačí než v Akademii. Díky tomu, že jsou pobyty maximálně pro 12 lidí, je výuka individuálnější a opravy hlubší a konkrétnější. Rady, které si odsud „odvezu“, jsou pro mě vždy velkým přínosem.

A čím byl pro mě výjimečný právě tento víkend? Pominu-li svůj nesdělitelný vnitřní prožitek při cvičení o samotě na Talavanském dvoře za svitu úplňku, zůstanou mi v paměti ještě dvě věci. Jednou je Michalova (jeden z účastníků) skvělá přednáška o Číně a druhou narozeninový song pro Veroniku, za který jsme dostali úžasný dort.

Závěrem moc děkuji všem! Za to, že Talavan existuje a za to, že jsme společně prožili krásný víkend :-).

Heda Bosáková

 

 

Nejbližší akce: SILVESTR NA TALAVANU