Home Taiji Akademie Tygři v Tloskově – Jaké to bylo?

Tygři v Tloskově – Jaké to bylo?

0
Tygři v Tloskově – Jaké to bylo?

Nejlepší jsou akce přinášející radost a příjemný pocit všem – těm, jimž je akce určena, i těm, kteří se starají o její uskutečnění. Jednou z takových je již tradiční Den bojových umění v Tloskově.

O Tloskově

Tloskov je malá víska na Benešovsku, jejíž chloubou je zrekonstruovaný barokní zámek s půvabným zámeckým parkem. V současnosti zde sídlí Centrum sociálních služeb Tloskov. Ředitel CSS Tloskov, pan Matěj Lipský, se snaží o kulturní vyžití klientů (mají svou hudební skupinu i rádiové vysílání) a zároveň o propojení Tloskova s veřejností. V prostorách zámku se konají hudební koncerty i různé sportovní akce. Jednou z nich je i Den bojových umění.

O akci

První červnovou neděli ožil Tloskov již potřetí přehlídkou bojových umění. Zdejší klienti, ale i zájemci z řad veřejnosti, mohli shlédnout ukázky různých bojových sportů, dozvědět se řadu zajímavostí a mnohé si vyzkoušet. Přijeli judisté z Benešova, oddíl taekwonda, legendární zápasník sumo, bojovníci jiu jitsu a v neposlední řadě naši Tygři z Taiji Akademie.

Kung-fu Tygrů

Tchaj-ťi na této akci prezentovali starší žáci a instruktoři dětských oddílů Taiji Akademie. Martina Slabá, mistryně Evropy v tradičním Tchaj-ťi a žákyně Radka Koláře, předvedla svou soutěžní sestavu. Petr Vitouš, instruktor dětských oddílů, který absolvoval několik studijních pobytů v Číně a získal několik mezinárodních ocenění, zacvičil s kopím sestavu Kopí hruškového květu a tyč bílé opice. Dále se představili starší žáci Petra Kolínová, Jan Horák a Tereza Adamusová v sestavě s mečem a tradiční sestavě beze zbraně 74 forem Lao-ťia ji-lu. Se staršími Tygry si zacvičila i mladší Tygřice Alžbětka, dcera pana Lipského. Všem přihlížejícím se ukázky moc líbily a mnozí z diváků si pak pod vedením Petra Donáta, hlavního trenéra dětských oddílů, nadšeně zkoušeli základní cvičení.

Na závěr celého programu se o hudební zážitek postaral Ben Cristovao.

Akce, která vykouzlila nejeden úsměv na tváři a přinesla radost do srdcí všech. Poděkování patří organizátorům, účinkujícím za skvělé výkony a všem účastníkům za báječnou atmosféru a prima den.

 

Naše Tygry můžete vidět zanedlouho na Kung-fu přehlídce Tygrů a Tygříků.